22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

FTO – gen otyłości, realizacja wysyłkowa

4.90
Ocena użytkowników: 15 ocen

Test polega na analizie genu FTO, nazywanego również "genem otyłości".

Badanie genetyczne genu FTO pozwala na ustalenie ryzyka wystąpienia otyłości i innych chorób z nią związanych. Test polega na ocenie polimorfizmu rs9939609 genu FTO.

Na podstawie wyniku testu możliwe jest ustalenie spersonalizowanej diety, mającej na celu osiągnięcie właściwej masy ciała oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń skojarzonych z otyłością.

Badanie wykonywane jest z pobranego od Pacjenta wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Badamy ryzyko:

  • otyłości i innych schorzeń zależnych od diety

Co to jest "gen otyłości"?

  • Mianem "genu otyłości" określany jest gen FTO (ang. Fat Mass- and Obesity- Associated Gene). Gen ten może występować w kilku wariantach - w zależności od danego wariantu, występują różnice w odczuwaniu przez mózg stanu głodu i sytości.
  • Badania wskazują, że występowanie określonego wariantu genu FTO (polimorfizmu rs9939609) ma niekorzystny wpływ na gospodarkę lipidową i węglowodanową organizmu. 
  • Nosiciele tego wariantu mają większe ryzyko rozwoju otyłości (w tym otyłości w wieku dziecięcym), zwiększonego poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów we krwi, występowania skłonności do podjadania, obniżonego odczuwania sytości czy rozwoju takich schorzeń jak cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, stłuszczenie wątroby, zespół metaboliczny.
  • Obecność polimorfizmu rs9939609 genu FTO można zweryfikować dzięki wykonaniu prostego badania genetycznego. Test ten jest zupełnie bezpieczny dla Pacjenta, a wystarczy go wykonać tylko raz w ciągu całego życia. Do jego wykonania niezbędna jest tylko pobrana od osoby badanej próbka materiału, którą stanowi wymaz z wewnętrznej strony policzka. 

FTO – gen otyłości, realizacja wysyłkowa


197.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 25 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce