22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Czynnik V Leiden - realizacja wysyłkowa

5.00
Ocena użytkowników: 16 ocen

Oferowany test sprawdza obecność u Pacjenta mutacji V Leiden. 

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją załączoną do zestawu.

W ramach testu, materiał genetyczny Pacjenta oceniany pod kątem obecności w nim mutacji V Leiden, która wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia nadkrzepliwości wrodzonej. 

Test wykonywany jest z pobranego od Pacjenta wymazu z wewnętrznej strony policzka. 

W ramach pakietu badamy obecność:

  • mutacji V Leiden

Trombofilia wrodzona a czynnik V Leiden

  • Oferowane badanie genetyczne pozwala na sprawdzenie, czy w materiale genetycznym Pacjenta obecna jest mutacja genu F5.
  • Białko kodowane przez zmutowaną wersję tego genu, czyli czynnik V Leiden, zwiększa ryzyko nadkrzepliwości wrodzonej, która może wiązać się z takimi powikłaniami jak epizody zakrzepicy żył głębokich, zatorowość płucna czy nawracające poronienia.
  • Szacuje się, że częstość występowania czynnika V Leiden w polskiej populacji wynosi ok. 5%. Posiadanie jednej zmutowanej kopii genu F5 zwiększa ryzyko rozwoju zakrzepicy o ok. 5-7 razy, podczas gdy obecność dwóch nieprawidłowych kopii wiąże się z ok. 40-krotnym wzrostem tego ryzyka.
  • Do przeprowadzenia oferowanego testu genetycznego konieczne jest tylko pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. Test wystarczy wykonać raz w ciągu całego życia.

Czynnik V Leiden - realizacja wysyłkowa


199.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 14 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce