22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Czerniak – panel rozszerzony, 15 genów, met. NGS

5.00
Ocena użytkowników: 3 ocen

To zaawansowane badanie genetyczne w kierunku czerniaka

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, następnie kontaktuje się z nami telefonicznie lub mailowo, w celu zamówienia kuriera zwrotnego po odbiór próbki. 

Badanie polega na analizie wszystkich mutacji w aż 15 genach.

Do jego wykonania wykorzystywana jest nowoczesna metoda Sekwencjonowanie Nowej Generacji.

Test pozwala na określenie genetycznego ryzyka zachorowania na czerniaka.

Wiedza o obciążeniu jest kluczowa do dobrania odpowiedniej profilaktyki.

Profilaktyka z kolei pozwala na zminimalizowanie ryzyka choroby lub wykrycie jej na wczesnym, umożliwiającym całkowite wyleczenie etapie.

Zdrowegeny.pl ma wyłączność na sprzedaż tych badań w Polsce.

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • czerniaka

Czerniak a predyspozycje genetyczne

  • Wśród cech czerniaka, które mogą sugerować jego związek z predyspozycjami genetycznymi, wymienia się np. młody wiek zachorowania czy obecność tego nowotworu u kilku członków tej samej rodziny. Wystąpienie czerniaka może wiązać się z mutacjami w takich genach jak np. CDKN2A, BRCA2 czy TP53.
  • Czerniaki zaliczane są do nowotworów o wysokim odsetku wyleczeń, jeśli są one ograniczone miejscowo do skóry. Ich wczesne wykrycie jest więc kluczowe – do postawienia wczesnej diagnozy mogą przyczynić się również badania genetyczne, pozwalające na wykrycie predyspozycji genetycznych do zachorowania. Osoba obciążona jest bowiem otaczana odpowiednią profilaktyką, tak aby zmniejszyć ryzyko zachorowania do minimum lub wykryć chorobę jak najwcześniej.
  • W ramach oferowanego przez nas badania genetycznego pod kątem mutacji zwiększających ryzyko czerniaka badanych jest aż 15 genów – wystarczy do tego tylko niewielka próbka śliny Pacjenta. Do analizy wykorzystywana jest metoda NGS, która pozwala na wykrycie nawet tych najrzadszych mutacji w badanych genach. W raporcie z badania uwzględnione są zmiany sklasyfikowane jako patogenne i potencjalnie patogenne.
  • Badanie wykonywane jest w laboratorium genetycznym Fulgent Genetics w USA, a Zdrowegeny.pl ma wyłączność na realizację takich testów w Polsce.

Czerniak – panel rozszerzony, 15 genów, met. NGS


2899.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 6 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce