Analiza Pierwiastkowa Włosa EHA
Badanie z włosa

Analiza Pierwiastkowa Włosa EHA

 • Badanie EHA, czyli analiza pierwiastkowa włosa, jest sposobem na określenie zachodzących w organizmie chorobotwórczych procesów na podstawie zaburzeń równowagi pierwiastkowej
 • Badanie wskazuje, jakie jest stężenie oraz proporcje pierwiastków w organizmie Pacjenta
 • Laboratorium odpowiedzialne: Lifeline Diag Sp. z o.o.

W ramach pakietu badamy:

Zdrowegeny.pl Tick Icon

stężenie pierwiastków odżywczych

Zdrowegeny.pl Tick Icon

stężenie pierwiastków toksycznych

Zdrowegeny.pl Tick Icon

proporcje pierwiastków

Cena badania:

345 zł

Technologia badania:
Metoda ilościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 30 dni

ANALIZA PIERWIASTKOWA WŁOSA

 • Badanie tego typu polega na oznaczeniu stężenia we włosach makro- i mikroelementów, pierwiastków toksycznych, a także wzajemnych proporcji pierwiastków.
 • Taki test pozwala na zobrazowanie stanu zdrowia Pacjenta na przestrzeni około 3 miesięcy, na wskazanie zaburzeń mikroelementów i makroelementów w organizmie czy wykrycie obciążeń metalami ciężkimi.

W ramach tego pakietu badamy:

Stężenie makroelementów

W ramach testu oceniany jest poziom fosforu, magnezu, potasu, siarki, sodu i wapnia

Stężenie mikroelementów

Badanie sprawdza stężenie chromu, cynku, germanu, kobaltu, krzemu, litu, manganu, miedzi, selenu, srebra, wanadu, żelaza i jodu

Stężenie pierwiastków toksycznych

Z badania dowiadujemy się o poziomie w naszym organizmie arsenu, baru, glinu/aluminium, kadmu, niklu, ołowiu, rtęci, strontu oraz talu

Wzajemne proporcje pierwiastków

Test EHA pozwala na oznaczenie proporcji pierwiastków – Ca/Mg, Na/K, Ca/K, Na/Mg, Zn/Cu

Kiedy warto przeprowadzić analizę pierwiastkową włosa?

OBECNOŚĆ OBJAWÓW WIĄZANYCH Z ALERGIĄ POKARMOWĄ

ZŁE SAMOPOCZUCIE, OBECNOŚĆ DOLEGLIWOŚCI O TRUDNYM DO USTALENIA ŹRÓDLE

Wskazaniem do wykonania testu jest występowanie takich dolegliwości jak np. ogólne złe samopoczucie, przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, problemy trawiennie, problemy skórne, problemy hormonalne czy zaburzenia nastroju

TRUDNOŚCI W POSTAWIENIU DIAGNOZY

PROFILAKTYKA SPERSONALIZOWANA

Test wskazany jest wszystkim osobom zainteresowanym profilaktyką zdrowotną, w szczególności osobom żyjącym w ciągłym stresie, kobietom w ciąży i karmiącym piersią, dzieciom, sportowcom czy osobom stosującym nieprawidłową dietę.

Co zyskujesz wykonując analizę pierwiastkową włosa?

Wyniki testu

Badanie pozwala na zobrazowanie naszego stanu zdrowia na przestrzeni ok. 3 miesięcy – wynik wskazuje na obecne w organizmie zaburzenia mikro- i makroelementów a także chorobotwórcze obciążenia metalami ciężkimi.

Stan zdrowia

Na podstawie wyniku badania dla Pacjenta przygotowywane są indywidualne zalecenia – ich wdrożenie skutkuje poprawą samopoczucia i stanu zdrowia, przypływem energii, poprawą kondycji fizycznej i psychicznej, wzmocnieniem odporności czy spowolnieniem procesów starzenia.

Więcej o badaniu EHA

 • Analiza Pierwiastkowa Włosa (Elemental Hair Analysis) polega na określeniu stężenia w organizmie 28 różnych pierwiastków – test ten jest przydatny w wykryciu różnych problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowania. W ramach badania EHA oceniany jest poziom 6 makroelementów, 13 mikroelementów oraz 9 pierwiastków toksycznych.
 • Test EHA ocenia ponadto wzajemne proporcje pierwiastków - mogą one bowiem ze sobą współpracować lub być konkurencyjne wobec siebie. Niedobór lub nadmiar danego pierwiastka wpływa na zawartość innych. Oznaczenie proporcji między pierwiastkami pozwala na ocenę aktywności metabolicznej i prawidłowości procesów fizjologicznych.
 • Po przeprowadzeniu analizy, Pacjent otrzymuje szczegółowy raport z badania wraz z indywidualnymi zaleceniami, mającymi na celu poprawę naszego stanu zdrowia i samopoczucia.

W jaki sposób wykonać badanie?

 • W celu wykonania badania, zamów je przez internet. W ciągu 2 dni roboczych od zamówienia, otrzymasz zestaw do przygotowania próbki materiału. Włosy pobierz zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją. Wymagana ilość włosów to 300-400mg (objętościowo odpowiada to 1 płaskiej łyżce stołowej).
 • Następnie, zamów kuriera po odbiór materiału na wybrany dzień przez stronę internetową (poprzez panel „Moje badanie” w prawym górnym rogu strony). Kurier dostarczy przesyłkę do laboratorium wykonującego. Wynik badania otrzymasz online.
 • UWAGA: Włosy nie mogą być farbowane – jeżeli są, konieczne jest odczekanie około miesiąca i pobranie powstałego odrostu.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Analiza Pierwiastkowa Włosa EHA

Cena badania:

345 zł