22 123 95 55
PL

Test Antygenowy Jakościowy - Koronawirus SARS-CoV-2 - Z zaświadczeniem lekarskim w języku niemieckim

4.90
Ocena użytkowników: 12 ocen

To test przesiewowy, wykonywany w celu wstępnej identyfikacji osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Wraz z ujemnym wynikiem badania otrzymasz zaświadczenie lekarskie w języku niemieckim.

Test antygenowy to badanie jakościowe. Wykonuje się je z wymazu z nosogardzieli.

Do ujemnego wyniku badania dołączane jest zaświadczenie lekarskie w języku niemieckim. Zaświadczenie takie może zostać wykorzystane np. dla pracodawcy.

Test polega na identyfikacji swoistych antygenów koronawirusa SARS-CoV-2. Ze względu na wysoką swoistość, dodatni wynik testu antygenowego z dużym prawdopodobieństwem oznacza aktywne zakażenie. 

BADANIE REALIZOWANE JEST PO OPŁACENIU ONLINE. 

UWAGA! Przed udaniem się w podróż sprawdź obowiązujące przepisy wjazdowe do kraju, do którego się udajesz na stronie Ambasady kraju docelowego lub MSZ.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

W ramach pakietu badamy obecność:

 • antygenów koronawirusa SARS-CoV-2

Test antygenowy jakościowy w kierunku infekcji SARS-CoV-2 - badanie przesiewowe, pomocne we wczesnej diagnostyce

 • Test antygenowy to badanie przesiewowe, mające na celu wczesne diagnozowanie przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. 
 • Badanie to wykrywa, czy w pobranej od Pacjenta próbce materiału (wymaz z nosogardzieli) obecne są swoiste antygeny koronawirusa SARS-CoV-2. 
 • Test antygenowy charakteryzuje wysoka swoistość diagnostyczna, dzięki czemu wynik dodatni z wysokim prawdopodobieństwem świadczy o zakażeniu SARS-CoV-2. 
 • Ograniczona jest jednak czułość badania, przez co nie można stuprocentowo wykluczyć aktywnej infekcji. 
 • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje, aby wynik dodatni testu antygenowego zweryfikować badaniem molekularnym, wykonywanym przy pomocy metody Real-Time PCR. 
 • Wynik ujemny zawsze należy natomiast interpretować z uwzględnieniem aktualnego stanu klinicznego osoby badanej oraz wywiadu epidemiologicznego. 
 • Oferowany przez nas test antygenowy to immunochemiczny test chromatograficzny Standard Q COVID-19. Opiera się on na specyficznym powiązaniu odpowiednio dobranych przeciwciał wirusa (chromatografia) i antygenów.
 • W sytuacji, gdy identyfikacji podlega antygen, tak jak w przypadku rekomendowanego Standard Q COVID-19, przeciwciało pełni funkcję odczynnika, stanowiącego element testu.
 • W teście antygenowym Standard Q COVID-19 wędrujące w podłożu chromatograficznym kompleksy antygenu (wirusa pochodzącego z wymazanego materiału) i przeciwciał zatrzymywane są przez kolejne przeciwciała, również elementy zestawu i ulegają zabarwieniu, dając barwny pasek. Taki wynik określany jest jako dodatni.
 • W przypadku nieobecności wirusów w badanym materiale, nie dochodzi do powstania kompleksu wirus-przeciwciała i w konsekwencji powstania barwnego paska. Wynik określany jest jako ujemny.
 • Do ujemnego wyniku testu lekarz wystawia dodatkowo zaświadczenie w języku niemieckim. Takie zaświadczenie może być wykorzystane np. dla wymagającego go pracodawcy.

Test Antygenowy Jakościowy - Koronawirus SARS-CoV-2 - Z zaświadczeniem lekarskim w języku niemieckim


134.00 na stronie
Technologia badania:
Chromatograficzny test immunochemiczny, test jakościowy
Czas oczekiwania na wynik:
średni czas do 2 godzin, maksymalny do 7 godzin

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce