22 123 95 55

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Niemiec

Do ujemnego wyniku wystawiane jest zaświadczenie lekarskie w j. niemieckim

Okazane na granicy znosi obowiązek kwarantanny, może być także wykorzystane np. dla pracodawcy. Jest ono ważne do 72 h od dnia wystawienia.

BADANIE WYKONYWANE W WARSZAWIE, KRAKOWIE, ŁODZI, POZNANIU, GDYNI, GDAŃSKU, KIELCACH, BYDGOSZCZY, BIELSKU-BIAŁEJ, LUBLINIE, KATOWICACH, WROCŁAWIU, SZCZECINIE, WAŁBRZYCHU, BIAŁYMSTOKU, IŁAWIE, SŁUPSKU.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Badanie przeznaczone jest dla wszystkich osób, które potrzebują zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego wynik badania molekularnego w kierunku SARS-CoV-2 do Niemiec.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Koronawirus SARS-CoV-2 – na czym polega badanie molekularne?

  • Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę nazywaną COVID-19.  Dotychczas na całym świecie potwierdzono już ponad 12 milionówzakażeń tym koronawirusem.
  • U jednych osób infekcja ma łagodny przebieg (mogą również nie występować żadne objawy), u innych z kolei dochodzi do powikłań, które mogą doprowadzić nawet do śmierci Pacjenta. Ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia zwiększa się u osób z chorobami współistniejącymi czy obniżoną odpornością. Stosowane leczenie jest objawowe.
  • W diagnostyce zakażenia stosuje się badania molekularne – polegają one na identyfikacji materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 w pobranym od Pacjenta wymazie z górnych dróg oddechowych.
  • Badanie molekularne wykonywane jest przy pomocy techniki Real-Time RT-PCR i jest ono rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia. Jest to jedyne badanie służące do potwierdzenia lub wykluczenia infekcji SARS-CoV-2.
  • W ramach oferowanego przez nas wariantu testu, w przypadku uzyskania ujemnego wyniku Pacjent otrzymuje również odpowiednie zaświadczenie lekarskie (w języku niemieckim). Dzięki niemu zniesiony może zostać obowiązek 14-dniowej kwarantanny, może ono zostać także wykorzystane np. dla pracodawcy.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Niemiec


565.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 4 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce