22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Niemiec

5.00
Ocena użytkowników: 3 ocen

Do ujemnego wyniku wystawiane jest zaświadczenie lekarskie w j. niemieckim

Zaświadczenie może przyczynić się do zniesienia obowiązku kwarantanny, może być także wykorzystane np. dla pracodawcy.

W tym badaniu nie są uznawane kody rabatowe.

Badanie przeznaczone jest dla wszystkich osób, które potrzebują zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego wynik badania molekularnego w kierunku SARS-CoV-2 do Niemiec.

UWAGA! Przed udaniem się w podróż sprawdź obowiązujące przepisy wjazdowe do kraju, do którego się udajesz na stronie Ambasady kraju docelowego lub MSZ.

95% badań jest realizowanych do 24h roboczych, dla 5% czas realizacji może wynieść do 36h roboczych.

UWAGA! W przypadku badań realizowanych w punktach pobrań w Nowym Targu i Chrzanowie, czas oczekiwania na wyniki może wynieść do 48h roboczych.

W ramach pakietu badamy:

  • obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Koronawirus SARS-CoV-2 – na czym polega badanie molekularne?

  • Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę nazywaną COVID-19.  Dotychczas na całym świecie potwierdzono już ponad 12 milionów zakażeń tym koronawirusem.
  • U jednych osób infekcja ma łagodny przebieg (mogą również nie występować żadne objawy), u innych z kolei dochodzi do powikłań, które mogą doprowadzić nawet do śmierci Pacjenta. Ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia zwiększa się u osób z chorobami współistniejącymi czy obniżoną odpornością. Stosowane leczenie jest objawowe.
  • W diagnostyce zakażenia stosuje się badania molekularne – polegają one na identyfikacji materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 w pobranym od Pacjenta wymazie z górnych dróg oddechowych.
  • Badanie molekularne wykonywane jest przy pomocy techniki Real-Time RT-PCR i jest ono rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia. Jest to jedyne badanie służące do potwierdzenia lub wykluczenia infekcji SARS-CoV-2.
  • W ramach oferowanego przez nas wariantu testu, w przypadku uzyskania ujemnego wyniku Pacjent otrzymuje również odpowiednie zaświadczenie lekarskie (w języku niemieckim). Może się ono przyczynić do zniesienia obowiązku kwarantanny czy zostać wykorzystane np. dla pracodawcy.
  • W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Koronawirus SARS-CoV-2 – badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim do Niemiec


289.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time RT-PCR
Czas oczekiwania na wynik:
średni czas do 24h roboczych, maksymalny do 36h roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce