22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Valida - badanie mikroflory jelitowej

4.70
Ocena użytkowników: 51 ocen

Badanie umożliwa kompleksową ocenę stanu mikroflory jelitowej.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera zwrotnego, postępując zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu. 

Test polega na ilościowej i jakościowej ocenie składu mikroflory jelit, w tym bakterii potencjalnie chorobotwórczych, bakterii prozdrowotnych, pleśni i drożdżaków. 

Na podstawie uzyskanego wyniku testu możliwy jest dobór odpowiedniego leczenia / probiotykoterapii - ich wdrożenie pozwoli na odbudowę mikroflory jelitowej, a tym samym poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. 

Oferowany test wykonywany jest z próbki kału. Po wykonaniu testu, Pacjent otrzymuje raport z badania - raport ten zawiera wynik jakościowy i ilościowy, interpretację wyniku, opis stanu mikroflory jelit, a także zalecenia terapeutyczne. 

Za realizację badań odpowiadają doświadczeni diagności laboratoryjni. Testy wykonywane są w certyfikowanych laboratoriach na terenie Polski.

W ramach badania oceniany jest:

  • stan mikroflory jelitowej

Badanie Valida - sposób na precyzyjną ocenę stanu mikroflory jelitowej

  • Mianem mikroflory jelitowej określane są mikroorganizmy (przede wszystkim są to bakterie), które występują w jelicie człowieka. Mogą być to zarówno organizmy prozdrowotne, jak i oportunistyczne i chorobotwórcze. Bardzo ważne jest, aby wszystkie powyższe grupy pozostawały w stanie równowagi.
  • Jeśli mikroflora jelitowa jest zaburzona, mamy do czynienia z dysbiozą jelitową - jest to czynnik sprzyjający nasileniu / rozwojowi wielu schorzeń (takich jak np. choroby autoimmunologiczne, alergie, nawracające infekcje czy zaburzenia trawienia). Wśród przyczyn występowania dysbiozy jelit wymienia się m.in. nadużywanie antybiotyków, nieprawidłowe odżywianie, przewlekły stres czy stosowanie używek (w szczególności alkoholu). 
  • Oferowane badanie Valida pozwala na precyzyjną ocenę stanu mikroflory jelitowej. Test polega na ilościowej i jakościowej ocenie składu mikroflory jelit, w tym bakterii potencjalnie chorobotwórczych, bakterii prozdrowotnych, pleśni i drożdżaków.
  • Raport z badania Valida zawiera wynik jakościowy i ilościowy, interpretację wyniku, opis stanu mikroflory jelit, a także zalecenia terapeutyczne. 
  • Test wykonywany jest przez doświadczonych diagnostów, w certyfikowanych laboratoriach w Polsce. Materiał do badania stanowią próbki kału. 

Valida - badanie mikroflory jelitowej


543.00 na stronie
Technologia badania:
Metoda ilościowa i jakościowa
Czas oczekiwania na wynik:
do 20 dni roboczych od otrzymania próbek przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce