Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

VaginalScan - kompleksowa ocena biocenozy pochwy

Ocena użytkowników: 51 ocen
4.3

Oferowany test umożliwia kompleksowe sprawdzenie biocenozy pochwy.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia kuriera po odbiór materiału przez naszą stronę internetową. Materiał do badania stanowi wymaz z pochwy.

W ramach badania VaginalScan oceniane są stosunki bakteryjne w mikrobiomie pochwy, co pozwala na wykrycie ewentualnych zaburzeń oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia / suplementacji w celu odbudowania równowagi.

Po wykonaniu testu Pacjentka otrzymuje wynik przedstawiający procentową zawartość bakterii z rodzaju Lactobacillus i występowanie mikroorganizmów chorobotwórczych, indywidualny schemat suplementacji probiotycznej i prebiotycznej, wskazania do dalszej diagnostyki, a także możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji telefonicznych ze specjalistami. 

Podmiot odpowiedzialny: Centrum Medyczne VitaImmun

W ramach pakietu sprawdzana jest:

 • zawartość procentowa prozdrowotnych bakterii z rodzaju Lactobacillus
 • obecność mikroorganizmów patogennych
 • lekowrażliwość bakterii Ureoplasma spp i Mycoplasma hominis
 • Typ badania

  Badanie wysyłkowe
  VaginalScan - kompleksowa ocena biocenozy pochwy

  Cena online:

  489.00 
  Technologia badania:Posiew mikrobiologiczny, PCR, metoda biochemiczna

  Czas oczekiwania na wynik:do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Na czym polega test VaginalScan?

  • VaginalScan to badanie umożliwiające kompleksową ocenę biocenozy pochwy. Test pozwala na określenie stosunków bakteryjnych w mikrobiomie pochwy, co z kolei przyczynia się do wykrycia ewentualnej dysbiozy - dysbioza polega na znacznym zmniejszeniu liczebności bakterii prozdrowotnych z rodzaju Lactobacillus i namnożeniu się mikroorganizmów potencjalnie chorobotwórczych.
  • Wśród głównych czynników mających wpływ na biocenozę pochwy wymienia się przebyte infekcje (bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze, grzybicze), takie choroby jak cukrzyca czy niedokrwistość, stosowanie takiego leczenia jak antybiotykoterapia czy leczenie hormonalne, zabiegi higieniczne (np. irygacje), fazę cyklu menstruacyjnego, aktywność seksualną, wiek czy narażenie na stres.
  • Badanie VaginalScan sprawdza procentową zawartość pełniących funkcje ochronne bakterii z rodzaju Lactobacillus, które powinny stanowić ok. 95% mikrośrodowiska pochwy. Sprawdzana jest również obecność mikroorganizmów patogennych, wywołujących infekcje intymne: Trichomonas vaginalis, Candida, Escherichia coli, Proteus spp., Providencia, Pseudomonas, Gardnerella vaginalis, Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis, Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus aglactiae (Grupa B), Mycoplasma hominis, Ureaplasma spp.
  • Ponadto, w ramach badania oceniana jest wrażliwość na leki w przypadku bakterii Ureaplasma spp. oraz Mycoplasma hominis, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej i skutecznej antybiotykoterapii. 
  • Do wykonania badania niezbędny jest pobrany od Pacjentki wymaz z pochwy.
  VaginalScan - kompleksowa ocena biocenozy pochwy

  Cena online:

  489.00 
  Technologia badania:Posiew mikrobiologiczny, PCR, metoda biochemiczna

  Czas oczekiwania na wynik:do 10 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic