22 123 95 55
PL

Test alergiczny Polycheck – panel oddechowy, 10 alergenów (alergie na pyłki, roztocza, naskórek zwierząt, pleśnie)

4.80
Ocena użytkowników: 15 ocen

Jest to badanie alergiczne z krwi, wykorzystywane w diagnostyce w alergii wziewnej.

Test polega na immunoenzymatycznym, ilościowym oznaczeniu poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla 10 alergenów oddechowych. Celem badania jest identyfikacja alergenu odpowiedzialnego za uczulenie. 

W ramach testu oceniana jest obecność alergii na pyłki drzew i traw, pleśnie, roztocza kurzu domowego oraz naskórek zwierząt.

Badanie wykonywane jest z próbki krwi żylnej. Do pobrania krwi nie trzeba się specjalnie przygotowywać. 

W ramach pakietu badamy obecność alergii na:

  • pyłki drzew i traw
  • roztocza kurzu domowego
  • naskórek zwierząt
  • pleśnie

Testy alergiczne z krwi Polycheck - sposób na wykrycie alergii wziewnej

  • Alergie wziewne polegają na nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego na takie alergeny jak pyłki drzew i traw, roztocza kurzu domowego, naskórek zwierząt czy zarodniki pleśni - układ immunologiczny produkuje przeciwciała IgE specyficzne dla alergenu odpowiedzialnego za reakcję alergiczną. 
  • Poziom takich specyficznych przeciwciał IgE może zostać określony dzięki wykonaniu bardzo prostych testów alergicznych z krwi, takich jak oferowany panel oddechowy Polycheck. To podstawowy panel, pozwalający na ustalenie poziomu przeciwciał IgE swoistych dla 10 różnych alergenów oddechowych. Pomiar tych przeciwciał pozwala na identyfikację uczulającego alergenu.
  • Testy alergiczne z krwi są zupełnie bezpieczne - w przeciwieństwie do testów skórnych i prób prowokacyjnychnie nie wiążą się z zagrożeniem dla Pacjenta. Do ich wykonania nie trzeba również odstawiać przyjmowanych już leków przeciwalergicznych.
  • Po wykonaniu oferowanego badania Polycheck, Pacjent otrzymuje raport z testu - dla każdego z 10 alergenów oddechowych wynik ilościowy poziomu specyficznych przeciwciał IgE podawany jest oddzielnie. Każdy wynik ilościowy wyrażony jest w kU/l i przypisany jest do jednej z klas półilościowego systemu raportowania RAST / EAST. 

Test alergiczny Polycheck – panel oddechowy, 10 alergenów (alergie na pyłki, roztocza, naskórek zwierząt, pleśnie)


155.00 na stronie
169.00 w placówce
Technologia badania:
Test immunoenzymatyczny
Czas oczekiwania na wynik:
do 11 dni roboczych

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce