22 123 95 55
PL
main-search

Test alergiczny Polycheck – panel komponenty jaja kurzego (6 alergenów)

4.10
Ocena użytkowników: 9 ocen

Test ma na celu wykrycie alergii na jajo kurze

Obejmuje ilościowe oznaczenie przeciwciał swoistych dla białka i żółtka oraz czterech głównych molekuł białka jajka

Badanie jest całkowicie bezpieczne dla Pacjenta

W ramach pakietu badamy obecność alergii na:

  • jajo kurze

Badamy poziom swoistych przeciwciał IgE we krwi Pacjenta

  • Badanie sprawdza poziom przeciwciał IgE specyficznych dla komponentów jaja kurzego: białka i żółtka oraz składników molekularnych białka jaja kurzego (owomukoid Gal d 1; owoalbumina Gal d 2, konalbumina Gal d 3 i Gal d4 lizozym)

Badamy obecność:

  • ALERGII - alergie są skutkiem niewłaściwej odpowiedzi układu immunologicznego na alergeny występujące w środowisku. W przebiegu alergii mogą występować bardzo różne objawy, takie jak nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki, wzdęcia, katar, kaszel, chrypka, świąd, pokrzywka, wysypka, opuchlizna, bóle głowy, łzawienie i pieczenie oczu. W przebiegu alergii może się również pojawić wstrząs anafilaktyczny, który jest stanem zagrożenia życia. Jedną metod stosowanych w diagnostyce alergii są badania krwi, polegające na pomiarze przeciwciał IgE swoistych dla danego alergenu. Nowoczesne badania są nawet w stanie określić, który molekularny komponent alergenu wywołuje nieprawidłową reakcję.

Badania alergiczne z krwi – na czym polegają?

  • W przebiegu alergii dochodzi do wytwarzania specyficznych przeciwciał IgE przez układ immunologiczny. Po połączeniu się tych przeciwciał z alergenem wydzielane są mediatory prozapalne, które są odpowiedzialne za pojawienie się objawów. Istotą badań z krwi w kierunku alergii jest określenie stężenia specyficznych przeciwciał IgE we krwi Pacjenta.
  • Dzięki temu możliwa jest identyfikacja czynników odpowiedzialnych za reakcję alergiczną. Wykonanie takiego badania krwi jest bardzo proste i nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia dla osoby badanej, nie jest również konieczne żadne wcześniejsze przygotowanie (nie trzeba odstawiać leków antyhistaminowych).
  • Oferowany przez nas test ma na celu sprawdzenie, czy u Pacjenta występuje alergia na jajo kurze – a jeśli występuje, to na jaki konkretnie komponent. W ramach testu sprawdzany jest poziom przeciwciał IgE dla białka i żółtka oraz komponentów molekularnych białka jaja kurzego (owomukoid Gal d 1, owoalbumina Gal d 2, konalbumina Gal d 3, Gal d4 lizozym).

Test alergiczny Polycheck – panel komponenty jaja kurzego (6 alergenów)


205.00 product-price-retail
219.00 product-price-sale
product-technology
Immunoblot
product-resultTime
do 15 dni roboczych

product-page-label-box1
product-page-label-box2