Zdrowegeny.pl Logo

Koszyk

Test Polycheck – pakiet badań na alergię na roztocza kurzu domowego (6 alergenów)

Ocena użytkowników: 17 ocen
3.8

Test pozwala na kompleksową, molekularną diagnostykę alergii na roztocza kurzu domowego. Test pomocny jest również w ustaleniu, czy odczulanie będzie skuteczne w naszym przypadku.

Test przydatny jest także w różnicowaniu alergii pierwotnej oraz możliwych reakcji krzyżowych.

W teście oceniane są pełne ekstrakty alergenowe roztoczy kurzu domowego: D. pteronyssinus i D. farinae, a także alergeny molekularne - rDer p 1, rDer p 2, rDer p 10, rDer p 23.

Badanie wykonywane jest z próbki krwi żylnej i nie stanowi dla osoby badanej żadnego zagrożenia.

W ramach pakietu badamy obecność alergii na:

 • roztocza kurzu domowego
 • Typ badania

  Pobranie krwi w placówce
  Sprawdź listę placówek
  Test Polycheck – pakiet badań na alergię na roztocza kurzu domowego (6 alergenów)

  Cena w placówce

  279.00 

  Cena online:

  256.00 
  Technologia badania:Immunoblot

  Czas oczekiwania na wynik:do 16 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Badamy poziom przeciwciał IgE specyficznych dla 6 alergenów

  • Badanie wykonywane jest z pobranej od Pacjenta próbki krwi. Do pobrania krwi Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. 
  • W ramach testu oceniane jest stężenie przeciwciał IgE swoistych dla ekstraktów alergenowych roztoczy kurzu domowego: D. pteronyssinus i D. farinae oraz dla czterach alergenów molekularnych - rDer p 1, rDer p 2, rDer p 10, rDer p 23.

  Alergie na roztocza kurzu domowego - na czym polega badanie krwi w tym kierunku?

  • Alergie występują wtedy, gdy nasz układ immunologiczny reaguje niewłaściwie na występujące w środowisku alergeny, takie jak roztocza kurzu domowego. W przebiegu alergii, układ immunologiczny produkuje przeciwciała IgE specyficzne dla uczulającego alergenu.
  • Po połączeniu się przeciwciał IgE z alergenem dochodzi do wydzielenia mediatorów pozapalnych, odpowiedzialnych za występowanie dolegliwości.
  • U osób cierpiących na alergię mogą pojawiać się bardzo różne objawy, takie jak katar, kaszel, pokrzywka, wysypka, łzawienie oczu, bóle brzucha, opuchlizna czy bóle głowy.
  • Uczulenia na roztocza kurzu domowego są często wystepującym typem alergii. W jej przebiegu najsilniejsze objawy wystepują w okresie jesienno-zimowym.
  • Badania krwi są jedną z metod wykorzystywanych w diagnostyce alergii. Badania te polegają na pomiarze poziomu przeciwciał IgE specyficznych dla danego alergenu. Są one całkowicie bezpieczne dla Pacjenta i nie wymagają jego wcześniejszego specjalnego przygotowania.
  • Oferowany przez nas test alergiczny Polycheck pozwala na ustalenie, który konkretnie komponent molekularny alergenu wywołuje uczulenie. 
  • W ramach testu oceniane jest stężenie we krwi przeciwciał specyficznych dla pełnych ekstraktów alergenowych roztoczy kurzu domowego: D. pteronyssinus i D. farinae oraz alergenów molekularnych - rDer p 1, rDer p 2, rDer p 10, rDer p 23.
  • Der p 1 (proteinaza cysteinowa, endopeptydaza) oraz Der p 2 to główne alergeny środkowoeuropejskiego roztocza kurzu domowego D. pteronyssinus.
  • Oznaczenie przeciwciał specyficznych dla tych cząsteczek jest kluczowe dla wdrożenia odczulania. Jeśli reaktywność IgE w stosunku do jednej z tych cząsteczek nie występuje, nie należy wprowadzać odczulania pełnymi ekstraktami alergenów (odczulanie doprowadzi w tym przypadku do dodatkowego uczulenia).
  • Der p 10 (tropomiozyna) to białko o wysoce konserwatywnej sekwencji, co skutkuje wysokim poziomem reaktywności krzyżowej z tropomiozyną bezkręgowców i skorupiaków. Jest odpowiedzialna za reakcje uczuleniowe na alergeny bezkręgowców, które wnikają drogą pokarmową lub oddechową.
  • Der p 23 to trzeci po Der p 1 i Der p 2, główny alergen roztoczy, obecny przede wszystkim w odchodach. Klinicznie cząsteczka ta wiązana jest z występowaniem astmy u osób z alergią na roztocza kurzu domowego. Ze względu na swoją wysoką alergenność, cząsteczka Der p 23 powinna być uwzględniana w swoistej immunoterapii.
  Test Polycheck – pakiet badań na alergię na roztocza kurzu domowego (6 alergenów)

  Cena w placówce

  279.00 

  Cena online:

  256.00 
  Technologia badania:Immunoblot

  Czas oczekiwania na wynik:do 16 dni roboczych

  Ważność kodu:
  12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

  Gdzie wykonasz test Polycheck?

  Krew do badania pobierana jest w około 800 placówkach DIAGNOSTYKI na terenie całego kraju.


  Punkt realizuje badanie

  (opcjonalnie)

  Wczytywanie...

  © 2024 Zdrowegeny.pl

  powered by greenlogic