22 123 95 55
PL

Grzybica narządów płciowych - badanie 7 grzybów z rodzaju Candida, realizacja wysyłkowa

4.70
Ocena użytkowników: 20 ocen

Jest to badanie molekularne zalecane w diagnostyce grzybicy narządów płciowych (kandydozy, drożdżycy)

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie zamawia darmowy odbiór próbki przez kuriera za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Test pozwala na kompeksową diagnostykę diagnostykę infekcji grzybiczych - w badaniu sprawdzana jest obecność  7 grzybów z rodzaju Candida. Test umożliwi więc precyzyjne ustalenie przyczyny infekcji. 

Badanie wykonywane jest przy pomocy metody Real-Time PCR. 

Próbkę materiału do analizy może stanowić wymaz z pochwy, wymaz z prącia, wymaz z cewki moczowej lub cytologia na podłożu płynnym.

W ramach pakietu badamy obecność:

  • grzybicy (kandydozy, drożdżycy) narządów płciowych

Grzybica narządów płciowych - częsta przypadłość, którą można wykryć przy pomocy testu molekularnego

  • Grzyby z rodzaju Candida są wywołują grzybicę narządów płciowych - schorzenie to określanie jest również mianem kandydozy lub drożdżycy. Wskazuje się, że ok. 80% ludzi to nosiciele tych drożdżaków.
  • Ich obecność często nie wywołuje żadnych objawów. Jednakże, w okresie osłabienia organizmu / spadku odporności może dojść do namnożenia się tych grzybów, zachwiania równowagi mikrobiologicznej i występowania dolegliwości. 
  • U kobiet, wśród dolegliwości tych wymienia się gęste, ropne upławy z białymi lub żółtawymi grudkami, bolesność, podrażenienie i pieczenie pochwy oraz sromu, zaczerwienienie błon śluzowych pochwy, świąd, ból podczas stosunku płciowego, ból podczas oddawania moczu.
  • U mężczyzn, objawem grzybicy narządów płciowych może być bolesność / uporczywe swędzenie penisa, obrzęk i płytkie nadżerki, grudki i pęcherzyki z sączącą się treścią mającą nieprzyjemny zapach, ból podczas stosunku seksualnego, częste parcie na mocz czy pieczenie przy oddawaniu moczu. 
  • Oferowane przez nas badanie zapewnia kompeksową diagnostykę infekcji grzybiczych. Test ten pozwala na wykrycie aż 7 grzybów z rodzaju Candida występujących najczęściej. Badanie wykonywane jest przy pomocy techniki biologii molekularnej Real-Time PCR. 
  • Test cechuje się bardzo wysoką czułością i pozwala na rozpoznanie czynnika odpowiedzialnego za infekcję już na bardzo wczesnym etapie rozwoju zakażenia.

Grzybica narządów płciowych - badanie 7 grzybów z rodzaju Candida, realizacja wysyłkowa


319.00 na stronie
Technologia badania:
Real-Time PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 7 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce