22 123 95 55
PL
Znajdź badanie

Rak trzustki – panel rozszerzony, 24 geny, met. NGS

4.80
Ocena użytkowników: 24 ocen

Ten test genetyczny jest pomocny w ustaleniu ryzyka zachorowania na raka trzustki. Jest to badanie z próbki śliny.

Jest to badanie wysyłkowe - Klient pobiera próbkę do badania samodzielnie w domu, a następnie kontaktuje się z nami mailowo lub telefonicznie w celu zamówienia kuriera zwrotnego po odbiór próbek.

Badanie polega na analizie genetycznej 24 genów przy pomocy metody NGS (Sekwencjonowanie Nowej Generacji). Test sprawdza, czy w genach tych obecne są zmiany zwiększające ryzyko rozwoju raka trzustki. 

Świadomość własnych predyspozycji genetycznych pozwoli na podjęcie działań profilaktycznych, tak aby zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby.

Do wykonania testu niezbędna jest tylko pobrana od osoby badanej próbka śliny - pobranie próbki jest bardzo proste i bezbolesne dla Pacjenta.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowane laboratorium Fulgent Genetics w USA. Zdrowegeny.pl ma wyłączność na sprzedaż tych badań w Polsce.

W ramach pakietu badamy ryzyko:

  • raka trzustki

Badania genetyczne - narzędzie pozwalające na wykrycie genetycznych skłonności do wystąpienia raka trzustki

  • Rak trzustki diagnozowany jest w Polsce u ponad 3 tysięcy osób rocznie - większość przypadków występuje u osób po 50. roku życia.
  • Wśród czynników ryzyka rozwoju tego nowotworu wymienia się m.in. wiek (ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem), palenie papierosów, dietę bogatą w tłuszcz zwierzęcy a ubogą w warzywa i kwas foliowy, otyłość, cukrzycę, przewlekłe zapalenie trzustki czy uwarunkowania genetyczne. Do takich predyspozycji genetycznych zalicza się np. mutacje w genach BRCA1 i BRCA2, CDKN2A czy STK11 (zespół Peutz-Jeghersa).
  • Na wykrycie wrodzonych predyspozycji pozwalają badania genetyczne. W ramach oferowanego testu jednoczesnej, szczegółowej analizie poddawane są 24 geny, których mutacje wiązane są z większym ryzykiem rozwoju raka trzustki. Test wykonywany jest przy pomocy Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) - jednej z najnowocześniejszych technik biologii molekularnej. W raporcie z badania uwzględnione są zmiany sklasyfikowane jako patogenne i potencjalnie patogenne.
  • Aby wykonać test, konieczne jest tylko dostarczenie do laboratorium wykonującego niewielkiej próbki śliny pobranej od Pacjenta. Za analizę genetyczną odpowiedzialni są najlepsi specjaliści z laboratorium genetycznego Fulgent Genetics w Stanach Zjednoczonych. Zdrowegeny.pl ma wyłączność na realizowanie tych testów w Polsce.

Rak trzustki – panel rozszerzony, 24 geny, met. NGS


2899.00 na stronie
Technologia badania:
Sekwencjonowanie Nowej Generacji
Czas oczekiwania na wynik:
do 6 tygodni od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce