Testy na nietolerancje pokarmowe Łódź - gdzie wykonać badanie w Łodzi?

środa 06:17 - 08.02.2017
Testy na nietolerancje pokarmowe Łódź - gdzie wykonać badanie w Łodzi?

Na tej stronie dowiesz się:

 • gdzie w Łodzi zrealizujesz badania na nietolerancje pokarmowe
 • co zyskasz dzięki opłaceniu badania przez internet
 • jakie testy przeprowadzisz w punktach pobrań w Łodzi
 • jak skontaktować się z nami
 • co to są nietolerancje zależne od przeciwciał klasy IgG4

Gdzie w Łodzi zrealizujesz badania na nietolerancje pokarmowe?

Skorzystaj z płatności przez internet dzisiaj, a jutro pobierz krew w swojej placówce - co zyskujesz?

 • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
 • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
 • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 42 233 49 89
 • bezkolejkowe pobranie matariału do badania w twoim mieście
 • Twój wynik dostępny online

Testy na nietolerancje pokarmowe wykonasz w Łodzi w następujących punktach:

ul. Jana Brzechwy 7, 93-219 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 17:30

sb.: 8:00 - 11:30

ul. Kusocińskiego 61, 94-054 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 11:30

śr. - czw.: 15:00 - 17:00

ul. Pługowa 51/53, 94-238 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. wt. czw.: 8:00 - 19:00

śr. pt.: 8:00 - 18:30

sb.: 8:00 - 12:00

ul. Sterlinga 13, 90-217 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 14:00

ul. Tuszyńska 19, 93-011 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 15:00

ul. Zielona 29, 90-602 Łódź

numer tel. lokalny: +48 42 233 49 89

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 14:00 i 15:00 - 17:30

Jakie testy przeprowadzisz w punktach pobrań w Łodzi?

W łódzkich punktach wykonasz wymienione poniżej testy na nietolerancje pokarmowe:

Ponadto, w punktach pobrań w Łodzi zrobisz również testy nutrigenomiczne - takie badania pozwalają na opracowanie diety zgodnej z własnym materiałem genetycznym:


Jak zrobić badanie na nietolerancje pokarmowe?

 • Aby wykonać test w kierunku nietolerancji pokarmowej, należy zamówić i opłacić wybrany pakiet przez internet - po dokonaniu płatności, pacjent otrzymuje poprzez wiadomość SMS i wiadomość e-mail kod badania, który należy okazać w dowolnym punkcie pobrań.
 • Po okazaniu kodu badania w punkcie pobrań, wykwalifikowany personel pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi niezbędną do wykonania testu. Krew ta jest następnie analizowana w laboratorium analityki medycznej - wynik dostępny jest dla pacjenta w ciągu około 15 dni roboczych.
 • Wraz z wynikiem pacjent otrzymuje indywidualne żywieniowe wytyczne, cena testu opłaconego przez internet obejmuje również konsultację otrzymanego wyniku ze specjalistą.
 • Testy w kierunku nietolerancji pokarmowych nie są zalecane dla dzieci w wieku niższym niż 12 miesięcy. Konsultacje lekarskie przed wykonaniem testu wskazane są natomiast dla osób ze zdiagnozowanymi chorobami autoimmunologicznymi lub zaburzeniami poziomu immunoglobulin, a także dla chorych stosujących leczenie immunosupresyjne.

Co to są nietolerancje zależne od przeciwciał klasy IgG4?

 • Nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG4 spowodowane są nieprawidłową reakcją organizmu na spożywane produkty - reakcja ta polega na nadmiernej produkcji przez układ odpornościowy przeciwciał IgG4, co prowadzi do występowania różnorodnych, niespecyficznych dolegliwości.
 • Wśród nich wymienia się mdłości, biegunki, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności czy wzdęcia, ale również osłabienie organizmu, nadmierną męczliwość, migreny, bóle stawów i mięśni, zmiany skórne, zaburzenia wzroku czy zmiany zachowania. W przypadku IgG4 zależnych nietolerancji pokarmowych objawy te pojawiają się po upływie od 24 do 96 godzin od spożycia szkodliwego produktu pokarmowego.
 • Nietolerancje pokarmowe IgG4 zależne występują zarówno u dzieci, jak i dorosłych - można je zdiagnozować przy pomocy testów z krwi, które opierają się na pomiarze stężenia przeciwciał IgG4. Wiedza o własnych nietolerancjach pozwoli na podjęcie takich działań, które wyeliminują dokuczliwe objawy i doprowadzą do osłabienia lub całkowitego cofnięcia się schorzenia.

IMMUNOdiagDIETA a Food Detective - jakie są między nimi różnice?

 • IMMUNOdiagDIETA i Food Detective to 2 różne badania, których celem jest wykrycie występujących u pacjenta nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG.
 • Test IMMUNOdiagDIETA polega na pomiarze we krwi żylnej pacjenta przeciwciał IgG4 specyficznych dla poszczególnych produktów spożywczych. Istotą badania Food Detective jest natomiast wykazanie, czy we krwi włośniczkowej osoby badanej znajdują się przeciwciała IgG. Uznaje się, że diagnostyka nietolerancji pokarmowych w oparciu o pomiar stężenia IgG4 cechuje się łatwiejszą interpretacją wyników i ich większą wiarygodnością.
 • Test IMMUNOdiagDIETA jest dostępny w 3 wariantach - badających nietolerancję 44, 88 i 280 produktów pokarmowych. Badanie Food Detective występuje natomiast w jednej wersji, analizującej nietolerancję 59 alergenów pokarmowych.
 • W ramach badania IMMUNOdiagDIETA, pobrana krew analizowana jest w laboratorium analityki medycznej, test Food Detective zaś nie jest przeprowadzany laboratoryjnie. Jest on przeznaczony do wykonania samodzielnego (możliwe jest pobranie materiału przez specjalistę w specjalnych punktach, cena testu jest w takim przypadku ustalana przez dany punkt). W przypadku testu IMMUNOdiagDIETA, pacjent zgłasza się do dowolnego z niemal 400 punktów pobrań w celu pobrania krwi przez laboranta.
 • Czas oczekiwania na wynik testu IMMUNOdiagDIETA to 15 dni roboczych - do wyniku dołączane są zalecenia żywieniowe, w cenie badania znajduje się ponadto konsultacja ze specjalistą. Wynik badania Food Detective pojawia się już po 40 minutach, jednak jego jakość i wiarygodność są zależne od staranności wykonania testu. Popełnienie jakiegoś błędu to ryzyko otrzymania fałszywych wyników.
 • Wynik testu IMMUNOdiagDIETA polega na ilościowym oznaczeniu przeciwciał IgG4, wynik badania Food Detective jest z kolei jakościowy - osoba badania nie ma możliwości poznania dokładnego stężenia przeciwciał, dowiaduje się jedynie, czy występująca u niej nietolerancja pokarmowa jest łagodna czy silna.


Statystyki:
0 komentarzy
1145 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG

Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych

IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG

 • Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych
 • Wynik badania umożliwi wdrożenie odpowiedniej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej w celu poprawy stanu zdrowia i samopoczucia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG/IgG4

Cena badania:

419 zł