Testy na nietolerancje pokarmowe Bydgoszcz - gdzie wykonać badanie w Bydgoszczy?

wtorek 06:13 - 04.04.2017
Testy na nietolerancje pokarmowe Bydgoszcz - gdzie wykonać badanie w Bydgoszczy?

Na tej stronie dowiesz się:

 • gdzie w Bydgoszczy przeprowadzisz test na nietolerancję pokarmową
 • co zyskasz dzięki opłaceniu badania przez internet
 • jakie testy przeprowadzisz w Bydgoszczy
 • jak skontaktować się z nami
 • badanie na IgG4 zależne nietolerancje - dla kogo

Gdzie w Bydgoszczy przeprowadzisz test na nietolerancję pokarmową?

Skorzystaj z płatności przez internet dzisiaj, a jutro pobierz krew w swojej placówce - co zyskujesz?

 • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
 • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
 • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 52 522 86 23
 • bezkolejkowe pobranie matariału do badania w Twoim mieście
 • Twój wynik dostępny online

Badanie w kierunku nietolerancji pokarmowych wykonasz w Bydgoszczy tutaj:

ul. Berlinga 4a, Bydgoszcz

numer tel. lokalny: +48 52 522 86 23

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 11:00

ul. Markwarta 4-6, Bydgoszcz

numer tel. lokalny: +48 52 522 86 23

godziny otwarcia:

punkt całodobowy

ul. O. M. Kolbego 46, Bydgoszcz

numer tel. lokalny: +48 52 522 86 23

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 11:00

ul. Szelburg-Zarembiny 19, Bydgoszcz

numer tel. lokalny: +48 52 522 86 23

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 11:00

Jakie testy przeprowadzisz w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy wykonasz poniższe badania na nietolerancje pokarmowe:

W bydgoskich punktach pobrań zrobisz ponadto pozwalające na opracowanie diety DNA testy nutrigenomiczne:


Badanie w kierunku nietolerancji IgG4 zależnych - jak je przeprowadzić?

 • W celu zrobienia badania na nietolerancje pokarmowe zależne od przeciwciał IgG4 pacjent zamawia i opłaca wybrany test przez internet. Po dokonaniu zapłaty, pacjent otrzymuje od Zdrowegeny.pl specjalny kod badania - kod ten wysyłany jest w wiadomości SMS oraz wiadomości e-mail i umożliwia on realizację testu w punkcie pobrań.
 • Po okazaniu otrzymanego kodu badania w wybranym punkcie pobrań, wykwalifikowany pracownik punktu pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi. Próbka pobranej krwi jest następnie analizowana w laboratorium analityki medycznej.
 • Wynik badania (wraz z indywidualnymi żywieniowymi wytycznymi) udostępniany jest pacjentowi w czasie 15 dni roboczych od pobrania próbki krwi. Osoba zamawiająca badanie przez internet ma także prawo do darmowej konsultacji wyniku testu ze specjalistą.
 • Test na IgG4 zależne nietolerancje nie powinien być wykonywany w przypadku dzieci poniżej 1-go roku życia. Skonsultować się z lekarzem przed zrobieniem testu powinny natomiast te osoby, u których wykryto choroby autoimmunologiczne lub zaburzenia poziomu immunoglobulin, a także pacjenci przyjmujący leki immunosupresyjne.

Badanie na IgG4 zależne nietolerancje - dla kogo?

 • Nietolerancje zależne od przeciwciał IgG4 cechują się nieprawidłową odpowiedzią organizmu na spożywane produkty, która polega na produkowaniu przez układ immunologiczny nadmiernej ilości przeciwciał IgG4. To z kolei wywołuje u chorego różnorodne symptomy.
 • Test na nietolerancję IgG4 zależną przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, u których występują symptomy związane z nietolerancją. Do objawów tych zalicza się zaparcia, wymioty, biegunki, wzdęcia, uczucie pełności, bóle brzucha, trądzik, zmiany skórne, przewlekłe zmęczenie, migreny, osłabienie organizmu, problemy z zasypianiem, bóle stawów i mięśni, a także problemy ze wzrokiem.
 • Badania pod kątem nietolerancji zalecane są ponadto dla osób mających trudności ze zrzuceniem nadmiernych kilogramów mimo tego, że stosują one niskokaloryczną dietę i regularnie ćwiczą.
 • Test w kierunku nietolerancji IgG4 zależnej wskazany jest również w przypadku potrzeby monitorowania skuteczności działań podjętych po zdiagnozowaniu nietolerancji na dany produkt oraz w przypadku chęci personalizacji własnej diety.

Różnice pomiędzy badaniami IMMUNOdiagDIETA i Food Detective

 • Badania IMMUNOdiagDIETA i Food Detective to różne badania, które stosowane są w diagnostyce nietolerancji pokarmowych zależnych od IgG. Istotą testu IMMUNOdiagDIETA jest pomiar poziomu przeciwciał IgG4 we krwi (wynik testu to wynik ilościowy) - przeciwciała te są specyficzne dla poszczególnych produktów spożywczych. Food Detective pozwala natomiast na sprawdzenie, czy we krwi pacjenta znajdują się swoiste dla konkretnych alergenów przeciwciała IgG (uzyskiwany rezultat jest więc tylko jakościowy). Wykrywanie nietolerancji IgG zależnej przy pomocy dokładnego pomiaru poziomu IgG4 to, według specjalistów, metoda bardziej wiarygodna i łatwiejsza w interpretacji.
 • Aby test IMMUNOdiagDIETA mógł zostać wykonany, niezbędne jest pobranie krwi żylnej w dowolnym z prawie 400 punktów pobrań na terenie Polski - próbka krwi jest następnie poddawana szczegółowej analizie w laboratorium analityki medycznej. W przypadku testu Food Detective laboratoryjna analiza nie jest przeprowadzana - badanie to pacjent może wykonać samodzielnie lub z pomocą specjalisty w konkretnej placówce.
 • Badania IMMUNOdiagDIETA i Food Detective odróżnia też od siebie zakres analizowanych alergenów pokarmowych. IMMUNOdiagDIETA pozwala na wykrycie nietolerancji 44, 88 albo 280 produktów, test Food Detective z kolei - 59 produktów.
 • Pacjent otrzymuje wynik badania IMMUNOdiagDIETA (wraz z indywidualnymi żywieniowymi zaleceniami) w ciągu 15 dni roboczych, cena testu zawiera ponadto konsultację ze specjalistą. Na wynik testu Food Detective czeka się ok. 40 minut - jego wiarygodność jest jednak zależna od tego, czy badanie zostało prawidłowo przeprowadzone. Niestaranne wykonanie to ogromne ryzyko uzyskania fałszywego wyniku.


Statystyki:
0 komentarzy
725 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG

Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych

IMMUNOdiagDIETA - 44 alergeny IgG

 • Pakiet badań IMMUNOdiagDIETA to nowoczesny test pozwalający na określenie nietolerowanych przez organizm produktów pokarmowych
 • Wynik badania umożliwi wdrożenie odpowiedniej diety eliminacyjnej lub rotacyjnej w celu poprawy stanu zdrowia i samopoczucia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG/IgG4

Cena badania:

419 zł