Opryszczka narządów płciowych HSV
Profilaktyczne badanie weneryczne

Opryszczka narządów płciowych HSV

  • Opryszczka narządów płciowych wywoływana jest przez zakażenie wirusem HSV
  • Infekcja może przebiegać bezobjawowo lub prowadzić do wystąpienia zmian w obrębie błon śluzowych i skóry - nieleczona jest szczególnie niebezpieczna dla ciężarnych kobiet, ponieważ może powodować poważne uszkodzenia płodu

Pakiet badań zawiera:

Analizę próbki krwi w laboratorium

Wynik badania diagnostycznego dostępny online

Obsługę kurierską do laboratorium

2 zestawy do pobrania krwi z palca

Cena badania:

99 zł
Technologia badania:
Test ELISA
Czas oczekiwania na wynik:
3 dni od odesłania próbki
gwarancja jakości

Gwarancja Jakości

gwarancja zwrotu pieniędzy

Gwarancja zwrotu gotówki, jeśli nie uda Ci się poprawnie pobrać próbki krwi

Zobacz jak wykonać badanie

Jest to jedna z naczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową

Jest to jedna z naczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową - najbardziej zakaźna dla partnera jest wtedy, gdy występują objawy, ale może się także przenosić w okresie bezobjawowym

Objawy opryszczki ustępują po kilku tygodniach

Objawy opryszczki ustępują po kilku tygodniach, jednak wirus HSV nadal egzystuje w organizmie i jest przyczyną nawrotów, zazwyczaj co ok. 3-12 miesięcy (nawroty trwają od kilku dni do 2 tygodni)

Nawroty zwykle mają bardziej łagodny przebieg

Nawroty zwykle mają bardziej łagodny przebieg - ich występowaniu sprzyjają stresujące sytuacje, obniżona odporność organizmu, a także ciąża

W ramach tego pakietu badamy:

Poziom przeciwciał IgG specyficznych dla wirusa HSV w surowicy krwi

Analiza poziomu przeciwciał IgG w surowicy krwi pozwala na potwierdzenie zakażenia wirusem HSV w przeszłości - badanie to należy wykonywać najwcześniej po 6 tygodniach od potencjalnego zakażenia

Wskazania do wykonania badania w kierunku zakażenia HSV

występowanie niepokojących objawów

WYSTĘPOWANIE NIEPOKOJĄCYCH OBJAWÓW

Wśród objawów, które pojawiają się w wyniki infekcji HSV, wyróżnia się przede wszystkim zmiany na skórze i błonach śluzowych narządów płciowych. Zmiany te występują w postaci pęcherzyków wypełnionych treścią surowiczą (które przekształcają się w nadżerki i owrzodzenia). Może pojawić się także gorączka, osłabienie organizmu, bóle głowy i powiększenie pachwinowych węzłów chłonnych - w przypadku zauważenia u siebie takich objawów wskazane jest wykonanie badania w kierunku HSV

aktywność seksualna / liczni partnerzy seksualni

AKTYWNOŚĆ SEKSUALNA / LICZNI PARTNERZY SEKSUALNI

Opryszczką narządów płciowych zagrożone są wszystkie osoby aktywne seksualnie. Ryzyko zarażenia zwiększa się znacznie w przypadku posiadania wielu partnerów/partnerek seksualnych, dlatego takie osoby w szczególności powinny wykonać badanie w kierunku infekcji wirusem HSV

potwierdznie infekcji hsv u partnera/partnerki seksualnej

POTWIERDZENIE INFEKCJI HSV U PARTNERA/PARTNERKI SEKSUALNEJ

Występowanie wirusa HSV u partnera/partnerki seksualnej wiąże się z bardzo dużym ryzykiem zarażenia - w takim wypadku również konieczne jest wykonanie badania w kierunku opryszczki narządów płciowych.

ciąża lub planowanie ciąży

CIĄŻA LUB PLANOWANIE CIĄŻY

Testowi na obecność wirusa HSV powinna poddać się każda kobieta ciężarna lub planująca ciążę ze względu na poważne konsekwencje infekcji dla noworodka. Jeżeli przyszła mama jest zarażona HSV, konieczne jest wykonanie cesarskiego cięcia w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dziecka podczas porodu. Wirus HSV może bowiem prowadzić do poważnych uszkodzeń układu nerwowego, a nawet śmierci noworodka

Opryszczka narządów płciowych - wszystko co musisz wiedzieć

  • Wirusem opryszczki narządów płciowych można zarazić się przez kontakt seksualny z osobą już zakażoną. Objawy powodowane przez HSV nie są jednak zawsze obecne, dlatego partner seksualny może nie być świadomy nosicielstwa i nadal zarażać innych.
  • Przed infekcją wirusem HSV nie chroni zabezpieczenie w postaci prezerwatywy - ryzyko zarażenia zmniejszy się jedynie wtedy, gdy miejsce zakażone lub narażone na zakażenie jest dokładnie osłonięte. Prezerwatywa natomiast może nie osłonić wszystkich zainfekowanych miejsc i dlatego nie jest uznawana za środek, który ochroni nas przed infekcją.
  • Najlepszym sposobem zapobiegania zakażeniu wirusem HSV jest abstynencja seksualna lub pozostawanie w stałym związku i kontakty seksualne z jednym partnerem, u którego infekcja HSV została wykluczona.

Co zyskujesz wykonując badanie w kierunku zakażenia HSV?

dowiesz się, czy jesteś nosicielem wirusa HSV

Dzięki badaniu w kierunku opryszczki narządów płciowych dowiesz się, czy jesteś nosicielem wirusa HSV - to z kolei pozwoli na zastosowanie odpowiednich leków przeciwwirusowych w przypadku potwierdzenia infekcji. Leki te co prawda nie wyeliminują całkowicie wirusa z organizmu, ale złagodzą objawy choroby i skrócą okres ich występowania.

Świadomość nosicielstwa wirusa ma bardzo duże znaczenie

Świadomość nosicielstwa wirusa ma bardzo duże znaczenie - niewykryta infekcja sprawia, że nieświadomie narażamy innych na zakażenie.

adanie w kierunku wirusa HSV zapobiegnie również komplikacjom w ciąży

Badanie w kierunku wirusa HSV zapobiegnie również komplikacjom w ciąży - dlatego powinna je wykonać każda przyszła mama. Potwierdzenie infekcji podczas ciąży pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków aby nie dopuścić do zakażenia dziecka, dzięki czemu będzie ono mogło urodzić się zdrowe.

nie musisz nawet wychodzić z domu

Decydując się na wykonanie badania u nas zaoszczędzisz wiele cennego czasu - nie musisz nawet wychodzić z domu, wynik również udostępniany jest online wyłącznie osobie badanej.

Jak anonimowo wykonać badanie w kierunku opryszczki narządów płciowych?

Badanie genetyczne

Wykonanie testu w kierunku infekcji wirusem HSV nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarczy zamówić badanie przez naszą stronę internetową, a my w ciągu 2 dni roboczych dostarczymy (drogą kurierską) zestaw do pobrania krwi do dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Próbka kwri

Krew włośniczkową należy pobrać do 2 probówek dołączonych do zestawu. Przed rozpoczęciem poboru krwi, należy umyć dłonie w ciepłej wodzie, dzięki czemu zwiększy się przepływ krwi. Następnym krokiem jest zdezynfekowanie palca, z którego krew będzie pobierana (zalecamy, aby był o mały palec) dołączonym do zestawu wacikiem.

Nakłuwanie palca

Probówkę należy postawić na równej powierzchni, po czym do opuszki wybranego palca należy mocno przyłożyć znajdujący się w zestawie nakłuwacz, co umożliwi jego aktywację i nakłucie palca. Pierwszą, pojawiającą się po ukłuciu kroplę krwi należy usunąć, pozostałe natomiast zebrać do probówki. Aby usprawnić cały proces, krew najlepiej pobierać w pozycji stojącej, dłoń należy skierować ku dołowi i delikatnie uciskać jej bok w kierunku małego palca.

Pobranie krwi

Objętość krwi, jaką należy pobrać, oznaczona jest na probówce górną czerwoną linią. Po uzyskaniu takiego poziomu krwi, należy dokładnie zamknąć probówkę i zdezynfekować miejsce nakłucia. W celu przygotowania drugiej próbki krwi, należy należy powtórzyć opisane powyżej czynności, wykorzystując do tego drugą probówkę i drugi nakłuwacz (krew najlepiej pobrać z drugiego małego palca).

Dostawa badania

Po odpowiednim przygotowaniu próbek, należy umieścić je w pudełku transportowym i oddać kurierowi (kurier zamawiany jest podczas aktywacji badania przez naszą stronę internetową), który dostarczy zestaw do laboratorium analitycznego w Warszawie. Wynik testu zostanie udostępniony pacjentowi online po ok. 1-3 dniach od przekazania próbek do laboratorium.

Pakiet DNA

Pakiet badań

Opryszczka narządów płciowych HSV

Cena badania:

99 zł