Testy na nietolerancje pokarmowe Lublin - gdzie wykonać badanie w Lublinie?

środa 04:05 - 08.02.2017
Testy na nietolerancje pokarmowe Lublin - gdzie wykonać badanie w Lublinie?

Na tej stronie dowiesz się:

 • jak zarezerwować termin badania w Lublinie
 • co zyskasz dzięki opłaceniu badania przez internet
 • które testy zrobisz w punktach w Lublinie
 • jak skontaktować się z nami
 • czy warto wykonać test na IgG zależną nietolerancję pokarmową

Zarezerwuj termin badania. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin badania - co zyskujesz?

 • konsultacja wyników w cenie badania (dostępne tylko przy płatności online)
 • dostęp do akcji tematycznych i rabatowych zdrowegeny.pl
 • dostęp do porad specjalisty pod numerem infolinii +48 81 440 04 35
 • bezkolejkowe pobranie materiału do badania w Twoim mieście
 • Twój wynik dostępny online

Gdzie w Lublinie zrobisz test w kierunku nietolerancji pokarmowej?

Test na nietolerancję pokarmową wykonasz w poniższych punktach pobrań w Lublinie:

ul. Topolowa 7, Lublin

numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:15 - 16:00

ul. Głowackiego 35, Lublin

numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:30 - 11:00

ul. Jana Sawy 5/9, Lublin

numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:00 - 16:00

ul. Onyksowa 12, Lublin

numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 8:00 - 10:30

ul. Wigilijna 12/3-4, Lublin

numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:15 - 16:00

sb.: 8:00 - 11:00

ul. Zana 14, Lublin

numer tel. lokalny: +48 81 440 04 35

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:30 - 11:00

Które testy zrobisz w punktach w Lublinie?

W Lublinie wykonasz poniższe testy w kierunku nietolerancji pokarmowej:


Jak zrealizować test na nietolerancję IgG zależną?

 • Aby wykonać badanie w kierunku IgG zależnej nietolerancji pokarmowej, należy wybrać dany pakiet i opłacić go przez internet. Po opłaceniu testu online, osoba zamawiająca otrzymuje specjalny, złożony z 6 znaków kod badania (poprzez wiadomość e-mail i wiadomość SMS) - kod ten uprawnia do realizacji testu w dowolnym punkcie pobrań.
 • Otrzymany kod należy okazać w jednym z punktów pobrań, po czym od pacjenta pobierana jest próbka krwi, która jest następnie analizowana przez specjalistów w laboratorium analitycznym.
 • Wynik testu wraz z komentarzem specjalisty i zaleceniami żywieniowymi przygotowywany jest w ciągu 15 dni roboczych. Ponadto, w cenie badania zawarta jest również konsultacja wyniku z dietetykiem.
 • Testu na nietolerancje IgG zależne nie należy przeprowadzać u dzieci w wieku niższym niż 1 rok. Z porady lekarskiej przed wykonaniem badania powinny skorzystać natomiast osoby z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami poziomu immunoglobulin oraz osoby stosujące terapie immunosupresyjne.

Czy warto wykonać test na IgG zależną nietolerancję pokarmową?

 • Testy w kierunku IgG zależnej nietolerancji pokarmowej polegają na oznaczeniu we krwi pacjenta poziomu przeciwciał IgG specyficznych dla poszczególnych pokarmów. Produkcja tych przeciwciał przez układ immunologiczny znacznie się zwiększa w przypadku spożywania nietolerowanych produktów, co prowadzi do występowania bardzo różnych symptomów.
 • Wśród objawów tych wymienia się między innymi wzdęcia, bóle brzucha, wymioty, biegunki, zaparcia, zmiany na skórze, chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, problemy ze wzrokiem, bóle mięśni czy bóle stawów.
 • Badania na nietolerancje pokarmowe pozwolą na prawidłową ich diagnostykę. To z kolei umożliwi podjęcie takich działań, które doprowadzą do cofnięcia się lub osłabienia się choroby - wśród działań tych wymienia się dietę eliminacyjną, dietę rotacyjną czy spożywanie probiotyków. Działania te pozwolą na wyeliminowanie dokuczliwych objawów, a tym samym poprawi się samopoczucie, stan zdrowia i jakość życia pacjenta.

Badanie IMMUNOdiagDIETA a Food Detective - podobieństwa i różnice

 • Zarówno IMMUNOdiagDIETA, jak i Food Detective to badania wykorzystywane w wykrywaniu nietolerancji pokarmowych IgG zależnych - testy te znacznie się jednak od siebie różnią. W badaniu IMMUNOdiagDIETA oznaczany jest dokładny poziom przeciwciał IgG we krwi żylnej, podczas gdy w teście Food Detective sprawdzane jest, czy we krwi włośniczkowej obecne są przeciwciała IgG.
 • IMMUNOdiagDIETA to test dostępny w trzech wersjach, badających nietolerancję pokarmową 44, 88 lub 280 produktów. Food Detective jest z kolei badaniem analizującym 59 alergenów pokarmowych. Krew pobrana w celu wykonania testu IMMUNOdiagDIETA badana jest w laboratorium analitycznym. Badanie Food Detective nie jest przeprowadzane w laboratorium - jest ono przeznaczone do wykonania samodzielnego.
 • Wynik badania IMMUNOdiagDIETA jest ilościowy - czas oczekiwania to około 15 dni roboczych. W cenie testu dostępna jest także porada specjalisty odnośnie otrzymanego rezultatu. Wynik testu Food Detective jest natomiast jakościowy - pacjent może odczytać go po 40 minutach, jednak jest on zależny od staranności przeprowadzenia całej procedury.
Statystyki:
0 komentarzy
995 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG

IMMUNOdiagDIETA 88 IgG to badanie krwi pozwalające na określenieproduktów pokarmowych nietolerowanych i tolerowanych przez organizm

IMMUNOdiagDIETA 88 alergenów IgG

 • IMMUNOdiagDIETA 88 IgG to badanie krwi pozwalające na określenieproduktów pokarmowych nietolerowanych i tolerowanych przez organizm
 • Uzyskany wynik badania umożliwia podjęcie takich działań, które wyeliminują objawy występującej nietolerancji i doprowadzą do poprawy naszego samopoczucia

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

nietolerancji pokarmowych zależnych od przeciwciał IgG

Cena badania:

759 zł