22 123 95 55
PL
Znajdź badanie
Odchudzanie a badania genetyczne

Odchudzanie a badania genetyczne

3.80
Ocena użytkowników: 25 ocen

Dieta DNA - idealny i unikalny dla każdego sposób odżywiania

Nadwaga i otyłość to bardzo poważne i powszechne problemy zdrowotne naszych czasów - w Polsce dotyczą one już niemal połowy kobiet i 60% mężczyzn, na otyłość cierpi także coraz więcej dzieci i nastolatków. Nadmierna waga wiąże się ze znacznie zwiększonym ryzykiem rozwoju wielu niebezpiecznych chorób (np. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, zawału serca), dlatego tak istotna jest odpowiednia, pozwalająca na uzyskanie i utrzymanie optymalnej masy ciała dieta.

Idealnym, indywidualnym dla każdego sposobem odżywiania jest genodieta - opracowywana jest ona na podstawie badań Genodiet iGenesis i GENOdiagDIETA. Wynik badania oparty jest na analizie laboratoryjnej genów odpowiedzialnych m.in. za metabolizm bardzo ważnych dla naszego organizmu składników, dokładnie badane są także wzajemne zależności pomiędzy tymi genami. Dzięki takiemu badaniu metabolicznemu dowiadujemy się więc, jak rozpocząć odchudzanie - na podstawie wyniku, dla osoby badanej opracowywane są indywidualne zalecenia żywieniowe, które mają na celu trwałą i mądrą utratę zbędnych kilogramów, ale również zapewnienie pacjentowi dobrego stanu zdrowia na długie lata.

W badaniu Genodiet ® badane są m.in. geny APOE, PPAR gamma oraz FTO - geny te związane są z gospodarką węglowodanów i tłuszczów, a także ze skłonnościami do nadmiernej masy ciała. Gen APOE odgrywa rolę w metabolizmie tłuszczów, białko kodowane przez ten gen bierze udział w transporcie cholesterolu. W zależności od formy tego białka (E2, E3, E4), transport ten przebiega prawidłowo lub jest zaburzony. Warto również zaznaczyć, że forma E4 białka APOE to także większe ryzyko choroby Alzheimera. Jedną z funkcji genu PPAR gamma jest z kolei regulacja metabolizmu tłuszczów i węglowodanów - dzięki analizie tego genu dowiemy się, czy większe ryzyko nadwagi wiąże się w naszym przypadku ze spożywaniem większej ilości tłuszczów, czy większej ilości węglowodanów. Gen FTO nazywany jest natomiast genem otyłości - spowodowane jest to tym, że posiadanie niekorzystnego jego wariantu to większe ryzyko nadmiernej masy ciała. Jednak nawet jeżeli w naszym DNA obecne są skłonności do nadwagi, dzięki diecie DNA mogą być one odpowiednio kontrolowane, tak aby zapewnić organizmowi optymalną masę ciała ➜ genodieta jest uznawana za najbezpieczniejszą metodę odchudzania. Ponadto, dzięki genotestom dowiadujemy się również, jaka aktywność fizyczna jest dla nas najbardziej wskazana.


Dieta genetyczna a stan zdrowia

Dieta metaboliczna to nie tylko sposób na uzyskanie idealnej wagi, ale także na poprawę złego samopoczucia i stanu zdrowia. Stosowanie diety dopasowanej do DNA pozwoli na uniknięcie wielu chorób dietozależnych, takich jak zespół metaboliczny, osteoporoza, miażdżyca czy zawał serca - dla osób już przewlekle chorujących ten sposób odżywiania będzie natomiast stanowił ogromne wsparcie podczas leczenia. Ponadto, genodieta prowadzi także do wzmocnienia odporności, co wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem infekcji i schorzeń autoimmunologicznych.W ramach badania nutrigenetycznego analizowane są także geny odpowiedzialne za eliminowanie toksyn z organizmu - odpowiedni przebieg procesów eliminacyjnych ma ogromne znaczenie m.in. w profilaktyce nowotworowej. Jeśli więc wynik badania wskazuje, że nasz organizm słabo radzi sobie z detoksykacją, konieczne jest wspomaganie go poprzez spożywanie odpowiedniej ilości antyoksydantów. Ponadto, badania Genodiet ® wskazuje również, czy w naszym DNA obecne są predyspozycje do nadwrażliwości i nietolerancji pokarmowych - choroby te występują z dużą częstością wśród Polaków, a niewykryte prowadzą do groźnych powikłań w przyszłości.

Przeczytaj także o:

Podstawy naukowe badania Genodiet ®

Genodieta to efekt wielu lat pracy naukowców z uniwersytetów w Miami, Modenie, Ferrarze, Bolonii i Mediolanie - test został opracowany na podstawie na podstawie licznych publikacji i badań naukowych z zakresu nutrigenetyki i nutrigenomiki.

Szef naukowy projektu to światowej sławy profesor - Giovanni Scapagnini, który jest m.in. członkiem Rady Naukowej “American Academy of Anti-Aging Medicine czy Sekretarzem Naukowym i Członkiem Założycielem Towarzystwa Naukowego CLIMAA na rzecz długowieczności i medycyny Anti-Aging. Podstawy naukowe badania świadczą o jego wiarygodności i skuteczności, test jest także polecany przez wielu lekarzy i dietetyków.

Badanie Genodiet ® wystarczy wykonać tylko raz w dowolnym momencie życia - otrzymany rezultat i żywieniowe wytyczne pozostają już na zawsze aktualne.

Aktualizacja: 2019-06-11

Data publikacji: 2016-03-03

Genodiet iGenesis Completo 9


2979.00 na stronie
Technologia badania:
PCR
Czas oczekiwania na wynik:
do 35 dni roboczych od otrzymania próbki przez laboratorium

Ważność kodu:
12 miesięcy, do wykorzystania w całej Polsce

Masz pytania?

Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy