Badania genetyczne Kalisz - gdzie wykonać badanie w Kaliszu?

wtorek 05:11 - 07.02.2017
Badania genetyczne Kalisz - gdzie wykonać badanie w Kaliszu?

Na tej stronie dowiesz się:

 • gdzie w Kaliszu zrobisz badania DNA
 • które testy wykonasz w punktach w Kaliszu
 • jak skontaktować się z nami
 • po co wykonuje się badania DNA

Gdzie w Kaliszu zrobisz badania DNA?

Testy genetyczne zrealizujesz w Kaliszu w następujących punktach:

ul. Majkowska 13, 62-800 Kalisz

godziny otwarcia:

pn. - pt.: 7:30 - 14:00

Które testy wykonasz w punktach w Kaliszu?

W Kaliszu możliwa jest realizacja następujących badań genetycznych:

Jak realizuje się badania genetyczne?

 • Wybrane przez pacjenta badanie genetyczne realizowane jest w dowolnym punkcie pobrań po dokonaniu opłaty za test (pacjent płaci za badanie w tym samym punkcie pobrań).
 • Po dokonaniu płatności, od osoby poddawanej badaniu pobierana jest próbka śliny, niezbędna do wykonania analizy genetycznej (w ślinie tej znajduje się materiał genetyczny pacjenta). Ogromnie ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do testu - należy powstrzymać się od przyjmowania płynów, spożywania posiłków, żucia gumy, palenia tytoniu oraz mycia zębów przez co najmniej pół godziny przed poborem śliny.
 • Odpowiednio przygotowana próbka śliny transportowana jest do laboratorium genetycznego w Warszawie, gdzie pozyskany DNA jest analizowany. Pacjent otrzymuje wynik po około dwóch, trzech tygodniach.

Po co wykonuje się badania DNA?

 • Testy DNA, polegające na analizie materiału genetycznego, mają wiele różnych zastosowań. Zawarta w DNA informacja genetyczna decyduje nie tylko o tym, jak wyglądamy, ale także o stanie naszego zdrowia - dzięki badaniom genetycznym możliwe jest odczytanie tej informacji.
 • Badania genetyczne pozwalają między innymi na prawidłowe wykrycie wielu chorób genetycznych, coraz częściej wykorzystuje się je również w celu oceny całożyciowego ryzyka rozwoju u nas danego schorzenia, takiego jak nowotwór złośliwy. Jeżeli ryzyko to jest wysokie, świadomość własnych skłonności pozwoli na wdrożenie odpowiedniej profilaktyki - zminimalizuje ona to prawdopodobieństwo lub przyczyni się do wczesnego wykrycia danego schorzenia.
 • Dzięki testom DNA możliwa jest także ocena ryzyka wystąpienia danego schorzenia u potomstwa, określenie reakcji organizmu na stosowane leki, a nawet przygotowanie idealnej dla organizmu diety genetycznej.
Statystyki:
0 komentarzy
66 wyświetleń

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy - skomentuj pierwszy!

Zdrowe macierzyństwo

Zaplanuj potomstwo i bądź świadom obciążeń genetycznych! Wczesne działania medyczne zmniejszają ryzyka chorób dziecka.

Zdrowe macierzyństwo

 • Przeznaczony jest dla osób planujących potomstwo – pierwsze lub kolejne dziecko
 • Identyfikuje najczęstsze i najgroźniejsze choroby dziedziczone w populacji polskiej na podstawie nosicielstwa lub obciążenia genetycznego rodziców

Test wskaże poziom ryzyka związanego z zachorowaniem na:

zespołu łamliwego chromosomu X

niedosłuchu wrodzonego

mukowiscydozy

fenyloketonurii

Cena badania:

1 269 zł